41 учасник, багато несподіваних результатів і новий переможець – все це приніс нам 2 етап MGKC2019, який пройшов 12 травня за чудової погоди на майданчику мотошколи Pro-biker.
Привітаємо з дебютом у малюванні схем Максима Гріценка. Схема отримала схвальні відгуки. Найцікавішими елементами було коло в 2.5 оберти і 4 “лінії” підряд. Перед стартом джимханісти були спантеличені тими колами і будували різні варіанти, як їх правильно порахувати.
У більш досвідчених учасників проблем з трасою майже не було, в той же час клас N провалився майже повністю в першій спробі. Майже кожен учасник збивався з траси, і тільки підказки Максима Гріценка направляли загублених до фінішу.
Технічно траса була досить проста. Всі елементи були досить знайомі, тому в 115% від лідера помістилися цілих 12 учасників! Це навіть більше, ніж на минулорічному швидкісному 3 етапі! Семеро показали час, менший за 110%. Нагадаємо, що на минулому етапі ніхто не показав час, менший за 110%, і тільки двоє показали час менший за 115%. Щоправда, четверо з кращих п’яти учасників цього етапу не брали участь у минулому етапі.
29 учасників показали час, кращий за 130% від лідера, – це теж результат технічної простоти траси.
Розгромна перемога. Саме так взяла реванш Марина над Аліною за поразку на першому етапі. Регулярні тренування на трасах онлайн-чемпіонатів далися взнаки і перевага над Аліною склала цілих 6 секунд! Але найцікавіше, що Марина показала 109% від час лідера і таким чином перейшла в клас С1! Звичайно, треба зробити поправку на досить легку схему, але щось мені підказує, що Марина не останній раз показує менше 110% в цьому сезоні.
Коли в минулому році Маша Пазич досить легко розібралася з київськими дівчатами, навіть тоді вона показала більше, ніж 110% від лідера. Ната Релікт на останньому своєму змаганні у вересні 2017 року показала тільки 118% від часу Дрібного. Тому цей виступ Марини можна сміливо назвати найсильнішим жіночим виступом за всю історію київської джимхани. Марина рівнялася на Нату Релікт і зараз настав той момент, коли вона стала навіть краща, ніж та, на яку вона рівнялась.
Ця історія досить показова. Багато хто пам’ятає, як Марина вперше приїхала на тренування весною 2016 року. Тоді вона могла їхати тільки прямо. Але завзяті тренування потроху піднімали її рівень. З кожним роком вона тренувалася все наполегливіше і результат потроху покращувався. Про що це говорить? А про те, що якщо ви сьогодні вмієте їхати тільки прямо, то не варто опускати руки. Але сидіти і чекати, поки результати покращаться самі собою – не варто. Тільки наполегливі тренування зможуть покращити ваші результати.
Аліна не тільки програла Марині, а й ледь не пропустила Бєлякову Наталочку поперед себе. Наталка показала кращий “чистий” час, але допустила помилку на фінішному гальмуванні, тому отримала +3 секунди. Чекаємо від Аліни сильнішого виступу наступного разу!
Ще один несподіваний результат показала Мар’янка. Вона нарешті почала інколи тренуватися та була першою, хто взяв уроки з джимхани в мотошколі Pro-Biker. Все це дало результат. Наздогнати Марину для Мар’яни буде важко на наступному етапі, а от знову обігнати Дашу, Наталку і можливо Аліну – цілком реально, головне не зупинятися, а продовжувати вдосконалюватися.
Наталка Бєлякова, як вже писалося вище, цілком могла бути другою, але одна помилка все перекреслила. Їй ще є багато над чим працювати, але вже видно результат наполегливих тренувань.
Даша Ткачук другі змагання підряд показує не дуже впевнені результати, і на цей раз не можна сказати, що траса була “затична”, чи щось таке.
Несподіванки минулого етапу – Христинка і Таня цього разу (досить прогнозовано) показали поганенький результат. Широчені радіуси на спіральках та невпевнена змійка – все це додало до їх результатів багато зайвих секунд. У джимхані недостатньо просто їхати в підніжку чи демонструвати дива звішувань. Тим не менш, у цих дівчат неабиякий потенціал, вже зараз вони можуть їхати доволі швидко, залишилось підтягнути деякі елементи і результати обов’язково прийдуть.
Отож, боротьба у дівчат як завжди пекельна. Щось прогнозувати наперед просто неможливо, залишається тільки спостерігати і насолоджуватися майстерністю мотодівчат.
В загальному заліку дівчат обидві лідерки дещо відірвалися від усіх інших. А ось за третє місце йде запекла боротьба відразу пя’ти джимханісток!
Найцікавіше, що новачки не демонструють великого ентузіазму, і навіть найкоштовніший приз – захисні дуги на мотоцикл від dugi.com.ua не надихнули новачків почати показувати кращі результати. На перших двух місцях були знову дівчата – Мар’яна і Наталка. Третім став В’ячеслав Момот. А четвертим, увага – 10-річний Максим Ткачук. Хлопець показує неабиякий прогрес, тому ніхто не здивується, якщо він заскочить кілька разів на подіум кращих новачків цього року, особливо на фоні інертності всіх інших новачків. Він об’їхав навіть досвідченого Олега Белоцького, який черговий раз показував дива спортивної техніки, але мав проблеми з арифметикою: на всяк випадок зробив 3.5 кола де треба було 2.5, і 2.5 розвороти, де треба було 1.5.
У загальному заліку Новачків Мар’яна наздогнала Христину, але ще дві чарівні джимханістки дихають їм в потилицю. Хлопці поки що пасуть задніх в цьому заліку.
Ніхто не хоче джимханити серед чоперів. Сергій Ільічов знову був кращим, третім і останнім став Роман Нечет на Валькірії 1800. Андрій Оніщенко посів 2 місце і запам’ятався ефектним проїздом з цигаркою по трасі.
Жодний чопер так і не набрав жодного очка на цьому етапі, тому в загальному заліку чоперів нічого не змінилося:
Геон Пантера 150сс стає домінуючим мотоциклом в київський джимхані. На ньому виступили аж 7 учасників. Найгірший результат показав В’ячеслав Поліщук – насамперед через погану посадку і напружені руки. Представники мотошколи Pro-biker відразу це помітили і хотіли подарувати В’ячеславу сертифікат на урок мотоджимхани, але В’ячеслав не дочекався нагородження і поїхав додому, тому сертифікат дістався іншим райдерам. Висновок: не поспішайте їхати додому, на нагородженні подарунки може отримати хто завгодно!
https://www.facebook.com/probiker.motoschool/videos/2317440708339530/
А далі був епічний батл три на три. І всього два геони на шістьох – чорний і синій. Чорний Геон представляв мотошколу Pro-biker, а синій – мотошколу QuickShift. Чорний завдав сухої поразки синьому – 3-0. На чорному Геоні райдери посіли 5, 14 і 21 місце, коли як на синьому посіли 28, 29 і 30 місця. І як тут не згадати, що в загальному заліку чорний теж випередив синій, тому чорний став кольором перемоги на 2-му етапі.
Тарас Воробець любить і вміє дивувати. Якщо минулого етапу він був на електроскутері, то тепер обкатував свій новий 500сс ендурик на кросовій гумі. Показати хороший час Тарас не зміг і посів тільки 19 місце і 120% від лідера. Проте зняв чудове онборд відео з прикольними коментарями.
https://www.facebook.com/taras.vorobets/videos/2864947606856399/
Юра заслаб якраз перед змаганнями і не зміг поборотися за подіум цього разу – 12 місце і 113% від часу лідера. Хоча ходять чутки, що причиною його поганого самопочуття була “виснажлива” сальса-вечірка.
Чим зайняти дитинку, щоб не сиділа в телефоні? Подаруйте йому мотоцикл і пару конусів: саме так і зробила Даша Ткачук. Синочок виправдовує очікування, і до кінця року може наздогнати й перегнати рідну неньку. Отакої!
Колись давно Малявка постійно радувала нас свіженьким 2т вихлопом, але тепер ця роль перейшла до Єгора Легкобіта, який димить своїм йобриком не гірше за Малявку. Але знову тільки 25 місце і 124% від часу лідера.
Якщо минулого етапу Сергій показав результат якраз між Аліною і Мариною, то цього разу розрив між дівчатами був чималенький. Сергій вибрав Аліну, і знову посів місце відразу за нею. Сергію, може вже час зняти кофра й обігнати Аліну?
І не кажіть, що ви не чекали на цю рубрику! Отож, найкарколомніше падіння організував Нікіта Цикаленко. Пам’ятаєте, як зламав пальця Дмитро Лисенко? Нікіта вирішив повторити його дії і теж додав забагато газу при перекладці. На його щастя, під ним була не “брикуча сучка”, а значно легший китайський ендурик. Запам’ятайте – не можна давати забагато газу при різких “перекладках” – переднє колесо банально вилітає в повітря і ви втрачаєте контроль над мотоциклом.
Дмитро Лісовик теж “порадував” нас падінням в першому ж повороті, Андрій Тищенко був напоготові і зробив чудовий кадр!
Відразу дві пари показали абсолютно ідентичний час. Богдан Продан і Мар’яна показали 1:28.83. Судді трохи поламали голову, кого ж вважати кращим, і вирішили, що кращим буде той, хто показав кращий час в іншій спробі.
Другою парою стала пара представників синього Геона – Белоцький Олег і Страхова Таня – 1:32.42.
Шкіряні штани – обов’язковий атрибут успішного джимханіста. Найстильнішим цього разу був Богдан Продан, з чим ми його і вітаємо!
Андрій Вашеко, несподівано навіть для нього самого, посів загальне третє місце, виступаючи на пітбайку. На відміну від Олег Белоцького, який активно демонстрував дива звішування, але погано рахував і показав поганий час, Андрій показав прекрасний час, демонструючи при цьому нехарактерні для джимхани елементи – постійні торкання колінами асфальту.
https://www.facebook.com/probiker.motoschool/videos/2103090266485768/
Чингис Баринов відстав від Андрійка зовсім трохи – всього на 0.15 секунди. Останнім часом Чингис не на жарт захопився джимханою, активно тренується і вдосконалює свій, і без того технологічний, мотоцикл – змінив співвідношення зірок, додав регулювання холостих обертів, в планах поставити ще кілсвітч. Дуже символічно, що такі різні мотоцикли як 150сс пітбайке і 900сс MT-09 показали майже ідентичний час, що ще раз доводить, що кубатура в джимхані не має вирішального значення.
Найбільша несподіванка сталася там, де її зовсім не чекали. Незаперечне домінування на минулому етапі майже зняло всі питання про переможця на другому етапі. Мало хто вірив, що хтось зможе наблизитися навіть в 105% від Віктора, не кажучи вже про перемогу. Проте не так сталося, як гадалося. Заруба за перемогу почалася з класу С1. Уіталік показав час 1:17 – найкращий час на той момент, майже відразу за ним Діма Лисенко показав час 1:12. Уітя їхав останнім. Всі чекали від нього покращення результату Діми, але Віктор показав тільки 1:14!