Почнемо з тортів. 11 серпня у Дрібного був ДР, тож для нього заготовили аж два чималеньких торти. Як це буває, охочих поласувати тортами виявилось набагато більше, ніж учасників змагань, тому торти дісталися далеко не всім. А Віктор отримав свого персонального торта від Краснікової з доставкою прямо в обличчя.
Краснікова так старалася, що дісталося навіть глядачам. Малявка знову буде пояснювати дома мамці, чому вона вся в чомусь білому і липкому?!
4м змійка була замінена на цікавішу змійку, а от полуторні плотні розвороти змінилися на ще плотніші вісімки. Все інше знову було копіпастом попередніх етапів.
Нарешті ми отримали дуже перспективного новачка. У перші ж свої змагання він одразу потрапив у топ-10, що не робив ще жоден новачок у цьому сезоні. Відразу в клас С2. Відразу на перше місце серед новачків! Так тримати, Євгенію! Схоже, що через деякий час з цим хлопчиною треба буде рахуватися і в загальному заліку. Другою стала Наталочка, третім – Дмитро Лісовик, який показав найкращий результат сезону – 14 місце і 119.9%.
У заліку новачків Брюков відразу увірвався на друге місце, настільки млява боротьба в цьому заліку.
З одного боку, дівчат на змаганнях стало набагато менше. З іншого боку, Маринка і Наталочка стабільно показують високі результати. Марані вже втретє цього року потрапляє в Топ-10! Підніміть руку, кому вдалося показати подібний результат.
Очікували ліс рук? Але тільки восьмеро хлопців були тричі в Топ-10:
Мікулін Віктор
Лисенко Дмитро
Баринов Чингис
Борисов Олександр
Воробець Тарас
Стахов Дмитро
Вашеко Андрій
Проценко Філ
Ще один фактор, який захоплює в Марані, – стабільність. Нижче 13 місця вона не падала в цьому році. Ось всі її місця в цьому році: 13, 9, 12, 10, 9. Ось її проценти:
125,5 | 109,3 | 113,7 | 113,6 | 113,2 |
У класі С1 однозначно сильніші за неї тільки двоє – Борисов і Стахов.
Цього року в Марини нова суперниця – Наталка Бєлякова. Наміри у Наталки досить серйозні, хоча вона ще жодного разу навіть в Топ-10 не потрапила. Найкращий свій результат вона показала на цьому етапі – 11 місце і 114,5%. Попри це, Наталка мріє про клас В ще в цьому році. На відміну від Марини, Наталка якоїсь митті пізнала дзен і почала їхати набагато швидче, судіть самі, ось її місця – 18, 23, 14, 12, 11, ось її % –
133,8 | 123,4 | 114,6 | 115,8 | 114,5 |
Як ви бачите, прозріння до неї прийшло між 2 і 3 етапом. Хто зна, можливо буде ще одне прозріння і вона таки вскочить в клас В, перша з українських дівчат?
Третю сходинку на цьому етапі посіла чарівна гостя з Черкас – Віталіна Боня. У другому заїзді вона знову виконала свій коронний номер – не зупинилася на фініші.
Слід відмітити і дебютантку змагань – Юлію Петренко, яка може в майбутньому стати вагомою фігурою в джимхані, бо вже зараз має декількох досвідчених тренерів. На жаль, їй не вдалося подолати 130% і набрати жодного очка – тільки 26 місце і 131,2%. Але навіть цей результат був кращий за результат Даші Ткачук, яка посіла тільки 28 місце.
Падінь було всього два – Малявка несподівано не впоралася з керуванням і завалила свого мопеда. А Володимир Василенко стає незмінним “падуном” вже другий етап підряд.
Першим з кінця став Данильченко Влад на легендарному Хонда Куб. Хоч він і показав найгірший час, але обидва його заїзди варті уваги. Він не тільки об’їжджав конуси, але ще й показував дивовижні фінти ногами прямо під час їзди. Друге місце посів Беднарський Сергій зі своїм коліном. Можливо, варто взяти кілька уроків у майстра коліна Андрія Вашеко? Третім став Поліщук В’ячеслав на Геон Пантера 150. Підкрутіть хтось йому холості оберти, і він відразу покаже достойний час!
Схоже, протистояння відроджується. Хоча фазери, як завжди, були кращі! Двійко фазерів здобули 81 очко, коли двійко трансляпів тільки 57.
Як і минулого року, Саша набирає швидкість вже по ходу сезону. Цього разу він став четвертим, знову не досягнувши своєї мети – зійти на подіум і перейти в клас В. Так само він четвертий і в загальному заліку, з непоганими шансами знову отримати трофей за третє місце за підсумками в чемпіонаті.
Четвірка черкащан на цей раз була сильнішою за трійку житомирян – 78 очок проти 69. Дон Дімон Покемон показав, напевно, чи не найгірший результат за всю свою кар’єру – тільки 5 місце для кращого джимханіста Черкас! Лідер житомирян, Дмитро Стахов, усіми силами хоче потрапити на подіум, але тільки шостий результат. Кияни виявилися сильнішими в себе вдома, подивимось, що вони покажуть на джимхані в Черкасах 14 вересня.
Третє місце посів Чингис. На минулому етапі він переміг, але багато хто вважав цю перемогу досить несподіваною, хоча сам Чингис запевняв, що для нього це було по плану. Тепер він показав третє місце. Наче і добрий результат, але тільки 109,4% від часу переможця. Це не той час, який повинен показувати справжній претендент на перемогу.
Реальна боротьба розгорнулася між двома лідерами чемпіонату – Дмитром Лисенком і Віктором Мікуліним. У першій спробі Діма показав 1:15:97, а Уітя проїхав значно краще – 1:14:82. У цей момент можна було ставити хату на Віктора, бо вся статистика цього року була на його користь. Він не займав 2 місце два етапи підряд, усі, хто виграв першу спробу в цьому році, – вигравали і змагання. Але Діма зібрався і видав усе, що міг – 1:12:99! 96% від свого попереднього часу! Беззаперечно, це було найкраще “покращення” свого першого часу в той день. Уітя показав тільки 1:14:54 +1. Штрафна секунда була нарахована за ледь помітне чіпляння конуса у “воротах”, яке прогавили усі судді, але не прогавив небайдужий перехожий, який сповістив про це суддів. Таким чином Віктор вперше погіршив свій час у цьому сезоні. Також він показав найгірший для себе результат в сезоні – “всього лише” 102,5% від лідера. Діма ж, після провального 4 етапу, де він показав лише 118%, знову увірвався на першу сходинку.
У загальному заліку процентів залишився тільки один пілот, який погіршує свій процент вже четвертий етап підряд. Знайдіть цього невдаху!
Діаграма покращення показує нам, що кількість тих, хто помилився в другій спробі, значно зменшилася на цьому етапі. Джимханісти стають більш майстерними і холоднокровними!
Вже втретє в цьому сезоні Уітя Дрібний посідає друге місце – найчастіше за всіх інших учасників. Попри тягу до другого місця, Уітя є постійним фаворитом у букмекерів. Навіть після того, як він посів двічі підряд друге місце, все одно він є основним конкурентом на перемогу на наступному етапі. Як же так виходить?
На попередньому етапі Віктор не зміг поліпшити свій час через дощ, тепер же він мав невеликі проблеми з сальником вилки, який невчасно вирішив потекти. А будь-які проблеми з мотоциклом, так чи інакше, можуть вплинути на результат.
Також його трансальп набагато менше пристосований до джимхани, ніж той же сбр600 чи мт09. Слабкі гальма, коротка перша передача, м’які підвіски – все це робить Віктора слабкішим на швидкісних ділянках, де вимоги до всіх цих елементів досить високі. Але він має неабиякий досвід і добрий виворіт керма, тому на технічно складних схемах (1 етап 2019 року) має деяку перевагу над конкурентами.
Не забуваємо про спортивну гуму, яку конкуренти скуповують пачками, а Уітя не може собі поставити через 19” колесо. Він навіть не може дозволити собі стільки падати, як Діма – Трансальп досить високий і тяжкий, тому падати з нього надто високо і боляче. Як не дивно, чим нижче ми нахиляємо мотоцикл, тим менше нам летіти до землі!
Мопед Мікуліна вже зараз показує майже все, на що він спроможний, їхати набагато швидше на ньому буде дуже важко, коли як конкуренти мають ще багато місця для покращення. Схоже, що Віктор починає над цим замислюватися і потроху освоює мопед Марані. На ньому можна падати не так боляче, можна поставити спортивну гуму, можна поставити кращі гальма і підвіску.
Незважаючи на всі ці недоліки, Віктор все одне залишається головним фаворитом на 6 етап, хоча його перевага над Дімою Лисенком стає меншою з кожним етапом.
Як би не старалися лідери не дати усім іншим поліпшити свій клас, усі інші все одно переходять в престижні класи. Якщо Дмитро Лісовик піднявся до D1, то Брюков Євгеній вскочив відразу в престижний С2! Але найголовніший перехід стався ще вище. Як ми писали раніше, через те, що клас А в нас досить худенький, ми вирішили, що для переходу в клас А не треба чекати наступного року, вистачить лише три рази приїхати в 105%. Дмитро Лисенко здобув перемогу, вже другу в цьому сезоні, тому його перехід в клас А цілком заслужений! На наступному етапі Чингис має шанс теж перейти в клас А, якщо потрапить в 105%.
Сплив час для подання результатів на другий етап українського онлайн чемпіонату. Кращим в укр. заліку став Віктор Мікулін, другим Дмитро Лисенко (оце так несподіванка!). Кращим в світовому рейтингу став Ян “Сова” Запах.
Найцікавішим проїздом є проїзд Яніса на Yamaha R1.
Було і кілька карколомних падінь на фініші. Міхал з Чехії трохи загубив своє заднє колесо, добре хоч засікатор не зніс!
Георгій з Харкова зробив фініш з переворотом в стилі Харухіко.
Потім він зрозумів, що справжній ендураст повинен їздити тільки стоячи, тому подав результат саме в такій стійці.
Джимхана стає не просто хобі, а способом життя. Найактивніши джимханісти використовують свої відпустки і гроші для поїздок на змагання в інші міста. Дрібний, Марані, Дмитро Лисенко , Єгор Легкобіт і Богдан Верстюк взяли участь у замаганнях в Барановичах 18 серпня. Найкращий час показали Діма і Уітя – 4 і 5 місця відповідно. Результати тут. Для відео заїздів створили навіть окремий канал. Фотоальбом
Діма не заспокоївся на цьому і вирішив ще злітати разом з Максом Гріценком у Нідерланди, де вони взяли участь у місцевому чемпіонаті на орендованих Хорнетах 600. Макс ще раз довів, що в нього неабиякий талант, бо зумів проїхати на 5 секунд краще за Діму. Макс посів 8 місце і 114,79% від часу Річарда, коли Діма тільки 11 місце і 119,31%. Макс навіть перейшов з жовтого класу до зеленого. Нідерландці зробили свою систему класів, яка складається всього з трьох класів – синього, зеленого і жовтого. Синій – це по суті об’єднаний А і В класи, зелений – С1 і С2, і жовтий – це японський N, тобто час, більший за 115%. Відео заїздів хлопців ви можете переглянути в цій добірці.
Якось ми вирішили прогулятися і подивитися захід сонця над стадіоном. Усі начебто знали про цей величезний майданчик над стадіоном, але раніше туди майже нікому було їздити і там була активна охорона. Написавши в чат, як туди дістатися (а це дуже не просто), ми вже через годину побачили там Діму Лисенка. А все через те, що він живе всього в трьох кілометрах від цього майданчика! Охорони не було видно, тому Діма, а потім і інші почали активно тренуватися на тому майданчику. От так Дмитро, який йде другим в чемпіонаті і здобув вже дві перемоги, несподівано отримав найкращий в місті майданчик для тренувань майже під домом.
Головний мінус – відсутність освітлення. Майбутній мінус – рано чи пізно охорона активізується і може попросити гроші за тренування.
Саме так сталося з тренуваннями на Фоззі. Небайдужі люди захотіли 200 грн за годину(!!!). На щастя, ми маємо інші майданчики для тренувань, тож організованих тренувань на Фоззі більше не буде.
По-перше, Макс Позітів повертається, і схоже, що вперше в цьому сезоні ми матимемо не одного представника в класі А, а цілих три! По-друге, він змінив імідж і тепер він Макс “Мачо” Позітів – круті біцаки, хрест на шиї і стильна майка змушують дівчат-джимханісток щосили тренуватися, бо зустрічатися з класом N наш Мачо не збирається.
Окрім Макса Мачо, до нас повертається Богдан “Уіллі” Виговський. Не забудьте зробити фото його феєричного старту!
А сильні і незалежні Даша і Ксюша пропустять наступний етап, бо їдуть у подорож.
Діма Лисенко дістає ще один козир з рукава – спилює обмежувачі керма, тепер його розвороти стануть ще плотнішими.
Завзятого ямахофіла Андрія Вашеко покусав невідомий хондовод. Він постить фоточки з сбр600рр і захоплюється силіконом
https://www.instagram.com/p/B1-0L-eonhC/
Максік зрозумів, що два цілиндри – несерйозно, тому дозамовив собі третій циліндр, на виході вийшов новенький мт-09!
Алінка пішла далі Макса, і додала собі ще більше клопоту, тобто, циліндрів! Тепер у неї расово правильний Yamaha fz6s, з чим ми її і вітаємо!
https://www.instagram.com/p/B2CtVg4C-GE/
Вже 8 вересня пройде 6 етап MGKC2019, реєстрація вже відкрита!
А 14 вересня пройде джимхана в Черкасах, де кожен охочий зможе перевірити, чи краще він за Машу Пазич, яка була найкращою на минулому Мотородео, показавши кращий час, ніж Уітя.
Полюбляєте “догонялки” на Новусі? Саме час активно тренуватися, бо 18 вересня пройде змагання в цій дисципліні. Атмосфера – неформальна, але боротьба буде запекла. Всі охочі розбиваються по парам і за кубковою системою визначають, хто ж краще тримається на мотоциклі. Слідкуйте за анонсами на сторінці у пейсбуці
Дякуємо за відеозйомку заїздів Торту (який навіть не встигав камерою водити, настільки швидко їздили джимханісти)